Brock Fencing Open 2017

Hosted by the Brock University Varsity Fencing Team and Niagara Swords Fencing Club

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Results 2011 2011 Youth Mixed Foil

2011 Youth Mixed Foil

E-mail Print PDF

2011 Youth Mixed Foil (Y12,Y10)

Poules, round no 1

Poule no 1 V/MIndicatorHS
WYLIE Alec Xel V V 0 2 2/4 -2 12
STEVENS Josh Myf 2 1 1 0 0/4 -16 4
ZHOU Alexander Cfa 2 V 4 1 1/4 -4 12
LI Daniel Tfc V V V V 4/4 13 20
BIS Ola Mis V V V 2 3/4 9 17

Poule no 2 V/MIndicatorHS
BEHNKE Katrina Cfa 1 0 V 1 0 1/5 -17 7
KOZAK Mateusz Mis V V V V V 5/5 14 25
MARKS Gareth Xel V 2 V V 2 3/5 6 19
ROBINSON Stuart Myf 4 2 2 V4 1 1/5 -10 13
CHI Randolph --- V 4 1 3 2 1/5 -5 15
CAI Alex Tfc V 2 V V V 4/5 12 22

Poule no 3 V/MIndicatorHS
CAO Ying Tfc V V V3 V V 5/5 17 23
WANG Harrison Tfc 1 V 1 3 0 1/5 -12 10
KASUNIC James Efc 0 2 1 V 4 1/5 -10 12
BENYAMIN Matthew Mis 1 V V V 1 3/5 7 17
BRAR Magan Myf 0 V 2 0 2 1/5 -14 9
GAUTREAU Jonah Xel 4 V V V V 4/5 12 24

Poule no 4 V/MIndicatorHS
FANSOLATO Spencer Nia 3 3 1 2 1 0/5 -15 10
BRAR Shaun Myf V 0 1 V 2 2/5 -6 13
KASUNIC Natasha Efc V V 1 V V 4/5 8 21
ZHENG Dennis Tfc V V V V V 5/5 17 25
PANFIL Becket --- V 3 1 2 0 1/5 -11 11
BROWNE Finnian Xel V V3 4 3 V 3/5 7 20

Poule no 5 V/MIndicatorHS
LAURIN Ben Xel V V3 1 4 3 2/5 -5 16
JIA Jessica Una 4 V 1 4 V 2/5 -4 19
HO BUSHIE Megis Myf 2 4 3 V V 2/5 2 19
JALOWICA Brandon Wfc V V V4 V 3 4/5 12 22
HOOPER Scott Nia V V 3 0 V3 3/5 -4 16
DIB Vanessa Tfc V 4 2 V 2 2/5 -1 18

Ranking at the end of the first round of poules

Ranking Name First name Country Club Victory/match Ind. Hs Group
1 ZHENG Dennis CAN TFC 5/5 17 25 qualifier
2 CAO Ying CAN TFC 5/5 17 23 qualifier
3 KOZAK Mateusz CAN MIS 5/5 14 25 qualifier
4 LI Daniel CAN TFC 4/4 13 20 qualifier
5 GAUTREAU Jonah CAN XEL 4/5 12 24 qualifier
6 CAI Alex CAN TFC 4/5 12 22 qualifier
6 JALOWICA Brandon CAN WFC 4/5 12 22 qualifier
8 KASUNIC Natasha CAN EFC 4/5 8 21 qualifier
9 BIS Ola CAN MIS 3/4 9 17 qualifier
10 BROWNE Finnian CAN XEL 3/5 7 20 qualifier
11 BENYAMIN Matthew CAN MIS 3/5 7 17 qualifier
12 MARKS Gareth CAN XEL 3/5 6 19 qualifier
13 HOOPER Scott CAN NIA 3/5 -4 16 qualifier
14 WYLIE Alec CAN XEL 2/4 -2 12 qualifier
15 HO BUSHIE Megis CAN MYF 2/5 2 19 qualifier
16 DIB Vanessa CAN TFC 2/5 -1 18 qualifier
17 JIA Jessica CAN UNA 2/5 -4 19 qualifier
18 LAURIN Ben CAN XEL 2/5 -5 16 qualifier
19 BRAR Shaun CAN MYF 2/5 -6 13 qualifier
20 ZHOU Alexander CAN CFA 1/4 -4 12 qualifier
21 CHI Randolph USA --- 1/5 -5 15 qualifier
22 ROBINSON Stuart CAN MYF 1/5 -10 13 qualifier
23 KASUNIC James CAN EFC 1/5 -10 12 qualifier
24 PANFIL Becket USA --- 1/5 -11 11 qualifier
25 WANG Harrison CAN TFC 1/5 -12 10 qualifier
26 BRAR Magan CAN MYF 1/5 -14 9 qualifier
27 BEHNKE Katrina CAN CFA 1/5 -17 7 qualifier
28 FANSOLATO Spencer CAN NIA 0/5 -15 10 qualifier
29 STEVENS Josh CAN MYF 0/4 -16 4 qualifier

OVERALL RANKING after second round of poules

 

Rank NAME Firstname Club Victories Indicator
1 MARKS Gareth XEL 100 21
2 BENHKE Katrina CFA 100 16
3 ZHOU Alexander CFA 100 15
4 CAI Alex TFC 100 14
5 KOZAK Mateusz MIS 100 13
6 CHI Randolph UNA 80 17
7 BIS Ola MIS 80 9
8 PANFIL Becket UNA 80 5
9 LI Daniel TFC 75 10
10 WYLIE Alec XEL 60 5
11 STEVENS Josh MYF 60 0
12 GAUTREAU Jonah XEL 50 -4
13 JALOWICA Brandon WFC 40 3
14 DIB Vanessa TFC 40 0
15 LAURIN Ben XEL 40 -1
16 BENYAMIN Matthew MIS 40 -2
17 ROBINSON stuart MYF 40 -4
18 JIA Jessica UNA 40 -5
19 KASUNIC Natasha EFC 40 -6
20 HO BUSHIE Megis MYF 40 -8
21 BRAR Shaun MYF 40 -9
22 ZHENG Dennis TFC 25 -8
23 WANG Harrison TFC 20 -7
23 BRAR Magan MYF 20 -7
23 Fansolato Spencer NIA 20 -7
26 HOOPER Scott NIA 20 -10
27 CAO Ying TFC 0 -11
28 KASUNIC James EFC 0 -18
28 BROWNE Finnian XEL 0 -18
 

Competition Starts

18.11.2017 08:00 -100 Days

Sponsors

Fencing Time